Pakiet badań reumatologicznych

Proszę wybrać pakiet badań z listy

Cena pakietu: 330 zł
Opis pakietu:

Kompleksowy zestaw badań w tym Pakiecie pozwala na ustalenie przyczyn bólów stawów i kości, które mogą być objawami chorób reumatycznych, zaburzeń gospodarki mineralnej czy zakażeń drobnoustrojami.

Przygotowanie do badań:

Do badań należy zgłosić się na czczo.

Jest badaniem oceniającym ogólny stan zdrowia i umożliwiającym wykrycie stanów zapalnych związanych z różnymi chorobami. Im wyższe OB, tym przyczyna dolegliwości stawowych może być poważniejsza.

Badanie służące do oceny ogólnego staniu zdrowia. Stanowi pomoc w rozpoznawaniu wielu chorób m.in. infekcji czy chorób reumatycznych.

Badanie wykonywane w przypadku bólów kostno-stawowych, przydatne w diagnostyce dny moczanowej.

Badanie, które pozwala na ilościową ocenę najważniejszych grup białek ustrojowych. Podwyższony poziom gamma globulin może występować w niektórych chorobach reumatycznych.

Czuły wskaźnik toczącego się stanu zapalnego, podwyższony poziom CRP występuje w przebiegu wielu infekcji i chorób reumatycznych.

Badanie, które wykonuje się w przypadku dolegliwości kostno-stawowych, aby wykluczyć gorączkę reumatyczną, związaną z wcześniejszymi infekcjami bakteryjnymi, dla których charakterystyczne są często występujące bóle gardła, głowi i gorączka.

Podstawowe badanie w rozpoznaniu chorób reumatycznych, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS).

Najnowszy i najbardziej specyficzny marker reumatoidalnego zapalenia stawów. Wysoki poziom tych przeciwciał wskazuje na aktywną postać choroby.

Badania w kierunku choroby przenoszonej przez kleszcze- boreliozy, której objawami mogą być bóle stawów i kości. Dodatni wynik w klasie IgM świadczy o świeżym zakażeniu, natomiast dodatni wynik tylko w klasie IgG wskazuje jedynie na kontakt w patogenem wywołującym tę chorobę.

Test przesiewowy w kierunku uogólnionych chorób tkanki łącznej- jednego z rodzajów chorób reumatycznych objawiających się bólami kości i stawów oraz ogólnym osłabieniem. W przypadku wyniku dodatniego należy rozszerzyć diagnostykę o badanie kompleksowe- ANA2.

Godziny pracy placówki

Centrum Medyczne AstiMed

ul. Kochanowskiego 45 lok.2, 01-864 Warszawa

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 9:00-20:00

Godziny otwarcia
sob. (1 i 3 m-ca): 7:00-11:00


Telefony

22 40 40 416, 790 259 990

Punkty pobrań

pobrania realizujemy zawsze do godziny 12:00:

Poniedziałek 9:00 - 20:00
Wtorek 9:00 - 20:00
Środa 7:00 - 20:00
Czwartek 9:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 20:00
Sobota (1 i 3 sobota m-ca) 7:00 - 10:00

Email

rejestracja@astimed.pl

Informacje dla pacjenta

Prawa pacjenta

Polityka prywatności

RODO

Napisz do nas

+48 22 40 40 416, +48 790 259 990

Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach!

  Nasze aktualności

  29 października, 2020
  Aldona Maciąg specjalista dermatolog – wznowienie przyjęć Pacjentów

  Z przyjemnością pragniemy poinformować, że wróciła do pracy po urlopie naukowym Pani doktor Aldona Maciąg – specjalista dermatolog. Zapraszamy do […]

  więcej >
  9 października, 2020
  USG piersi w ramach akcji Avon kontra rak piersi!

  Przed nami kolejny rok akcji „Gabinety USG z Różową Wstążką”, w ramach kampanii AVON KONTRA RAK PIERSI razem z firmą […]

  więcej >
  Zobacz wszystkie aktualności >