Udar mózgu… i co dalej

Niemoc, bezradność, lęk, niewiedza to tylko kilka określeń przedstawianych przez rodziny osób dotkniętych udarem mózgu – mówi Anna Woźniakowska neurologopeda, terapeuta mowy z Centrum medycznego Astimed
Pacjenci po udarach mózgu i innych incydentach neurologicznych często tracą możliwość mówienia, czyli szeroko rozumianą komunikację werbalną. Oprócz ograniczeń w komunikacji słownej obserwujemy również ograniczenia w funkcjonowaniu całej sfery poznawczej w tym w rozumieniu mowy, pamięci, myśleniu, trudności w pisaniu, czytaniu i liczeniu. Często występują ograniczenia ruchowe pod postacią niedowładów lub porażeń kończyn.
W obecnym systemie służby zdrowia pacjenci bezpośrednio po udarze mózgu mogą skorzystać z wczesnej, kompleksowej rehabilitacji neurologicznej w dedykowanych placówkach i oddziałach rehabilitacyjnych lub w poradniach logopedycznych w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej posiadających kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia lub w prywatnych gabinetach logopedycznych.
Z uwagi na złożoność procesu terapeutycznego wspomniana grupa pacjentów wymaga kompleksowej terapii logopedycznej, neuropsychologicznej oraz rehabilitacji ruchowej.
Jako specjaliści widzimy ogromne potrzeby terapeutyczne naszych pacjentów oraz duże potrzeby w zakresie edukacji członków rodzin, najczęściej współmałżonków i ich dzieci.
Wychodząc na przeciw potrzebom terapeutycznym organizujemy dla naszych afatyków terapie indywidualną, a następnie po uzyskaniu odpowiedniego poziomu funkcjonowania poznawczego terapię grupową.
Celem terapii jest umożliwienie pacjentowi powrotu do jak najlepszej sprawności werbalnej oraz powrotu do kontaktów społecznych i zawodowych.
Terapia zaburzeń afatycznych jest długofalowa, ale wczesne rozpoczęcie leczenia daje większą nadzieję na powrót utraconych lub zaburzonych funkcji językowych.

Godziny pracy placówki

Centrum Medyczne AstiMed

ul. Kochanowskiego 45 lok.2, 01-864 Warszawa

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 7:00-20:00

Godziny otwarcia
sob. (1 i 3 m-ca): 7:00-12:00


Telefony

22 40 40 416, 790 259 990

Punkty pobrań

Poniedziałek 7:00 - 15:00
Wtorek 7:00 - 15:00
Środa 7:00 - 15:00
Czwartek 7:00 - 15:00
Piątek 7:00 - 15:00
Sobota (1 i 3 sobota m-ca) 7:00 - 10:00

Email

rejestracja@astimed.pl

Informacje dla pacjenta

Prawa pacjenta

Polityka prywatności

RODO

Napisz do nas

+48 22 40 40 416, +48 790 259 990

Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach!

  Nasze aktualności

  29 października, 2023
  Agnieszka Dziewięcka-Stanisławska – certyfikowany lekarz medycyny podróży

  W naszym zespole witamy Panią Doktor Agnieszka Dziewięcka-Stanisławska – Specjalista Medycyny Rodzinnej, Certyfikowany lekarz medycyny podróży, Certyfikowany lekarz leczenia otyłości. […]

  więcej >
  9 października, 2023
  Gabinety z różową wstążką – rusza 16 edycja USG piersi

  Z dumą informujemy, że kolejny raz przyłączamy się do bardzo ważnej kampanii – Gabinety z Różową Wstążką! 🎗 W tym […]

  więcej >
  Zobacz wszystkie aktualności >